четверг, 28 февраля 2013 г.

Міжнародний день рідної мови


Міжнародний день рідної мови
Найбільше й найдорожче добро у кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, у яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, і розум, і досвід, і почування. Навчаючись з малих літ говорити, ми разом із тими словами, які доводиться  запам’ятовувати, набуваємо і розуміння того, що ті слова визначають,- чи назву якоїсь речі, чи думку про що-небудь. Тобто ми разом зі словами набираємося і розуму, набуваємо чужих думок, навчаємося самі думати і ті думки викладати словами. Наші діти у свою чергу додають до здобутого від нас скарбу мови своїх вимовів того, чого їм за свого життя, довелося навчитися, передумати, пережити. Так і складається людська мова, що з кожним новим поколінням все більше та більше шириться - зростає.  
   
                         До дня рідної мови  28 лютого 2013 року у читацькій залі Центральної міської бібліотеки ім.І.Рядченка пройшла зустріч Іллічівської письменниці, яка пише українською мовою, Людмили Валентинівни Матвієнко з учнями ЗОШ№4. Письменниця завітала до нас у гості з великим «багажом» цікавих історій із її життя та своєю онукою - ученицею ЗОШ№7 Русланою Матвієнко, яка теж пише вірші.
   В теплій емоційній атмосфері гості розповідали різноманітні історії написання своїх творів, читали уривки казок та вірші. Діти з великою увагою слухали та задавали питання письменниці. Людмила Валентинівна подарувала учням свої книжки.

Комментариев нет:

Отправить комментарий